Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Nogometaši Rijeke uvjerljivim su rezultatom i na pogon maestralnog Veldina Hodže stigli do nove pobjede i povratka na prvo mjesto ljestvice.

Unatoč crijevnoj virozi koja je “uhvatila” desetak gostujućih igrača Osječani su stoički istrčali na teren Rujevice gdje je domaćin zaprijetio već u 4. minuti, Fruk je izveo slobodni udarac s lijeve strane napada, lopta je stigla do visokog Radeljića koji iz blizine lijepo puca glavom no Malenica još bolje brani i spašava svoju momčad ranog rezultatskog zaostatka – prenosi Jutarnji list.

Gosti su, zahvaljujući domaćinu, skoro poveli u 12. minuti. Prvo je Veiga olako shvatio Bukvića i njegov ubačaj koji Nejašmić glavom prebacuje na drugu vratnicu. Radeljić je loptu pustio u gol aut no nije računao na Jugovića iz leđa koji iz blizine gađa gredu, da bi odbijenu loptu u konačnici Radeljić ipak otklonio. Nije Rijeka dobro otvorila susret.

U 18. pak prijeti Pašalić i to iz polukontre, baš kako je trener Sopić proročanski najavio uoči susreta. Nakon presječene lopte u sredini Pašalić se sam sjurio prema kaznenom prostoru gostiju i silovito tukao s 20-ak metara no Malenica je bio siguran. Imao je Osijek kontrolu, veći posjed u tim minutama no doslovce su tri minute bile dovoljne za riječki “blitzkrieg” i ogromnu prednost od 2:0.

U 21. je nakon jedne polukontre koju je presijecanjem poveo Galešić, lopta stigla do Fruka. Riječki kralj asistencija u protivničkom je šesnaestercu “nanjušio” je utrčavanje s lijeve strane Veldina Hodže koji je iz prve u maniri rasnog strijelca loptu iskosa poslao u malu mrežicu i suprotnu stranu nemoćnog Malenice za vodstvo Rijeke od 1:0.

Nisu gosti praktički krenuli niti s centra, a već su imali i dva gola zaostatka. Jednu loptu na istočnoj strani stadiona osvojio je Pjaca, brzo ju je proslijedio Fruku koji ju šalje Mariću na lijevu stranu. Iskusni riječki strijelac odlično je vidio ubacivanje Hodže iz drugog plana na drugoj vratnici, ispružio se mladi Hodža i u padu loptu s peterca “zakucao” za veliko slavlje na Rujevici, semafor je pokazao 2:0!

U 30. ponovo iz brze tranzicije prijete Riječani. Presjekao je Pašalić jednu loptu i sjurio se s njom do kaznenog prostora. Možda ju je mogao i nekome proslijediti, no odlučio se na solo-akciju i udarac iz trka koji je prošao pored desne vratnice.

U 32. ovog puta iz kontre prijete i gosti no Matković jedan ubačaj, pored stamenog Radeljića nije uspio bolje zahvatiti glavom i zaprijetiti kapetanu Rijeke Nedeljku Labroviću kojem je ovo, baš kao i Lindonu Selahiju, jubilarni 100. nastup u riječkom dresu.

Mogla je Rijeka u 43. riješiti pitanje pobjednika, no sreća je ovog puta bila na strani gostiju, i to kakva sreća. Prvo je Fruk, na dodavanje Pjace isprobao svoj udarac s 20-ak metara no udarac je zaustavila vratnica. Lopta se odbila pak do Marića, koji puca no i ovog puta je vratnica, sada lijeva bila “velika” kao deblo, nevjerojatno je što su promašili Riječani.

Moglo im se to osvetiti već minutu kasnije, Bukvić je ubacio s desna, a Jurišić, nekadašnji stanovnik Rijeke, na sreću domaćina, loptu je nezgodno zahvatio, dovoljno da ju Labrović mirom ukroti. Mogli su Riječani do kraja dijela imati i još jedan gol na kontu, ponovo je Marić bio u prilici na asist Hodže, no ovog puta Malenica izašao kao pobjednik. Kakvih 45. minuta na Rujevici!

Domaćin se i u nastavku nije mirio s aktualnim rezultatom, u 50. je nakon lijepe akcije Pašalića i Fruka lopta stigla do Marića koji iskosa silovito puca, no Malenica je opet na mjestu.

U 63. su riješene sve dvojbe, ako ih je bilo, oko pobjednika. Ponovo je Fruk asistirao nakon što je i sam presjekao napad Osijeka, ponovo je Hodža zabio, potkopao loptu pored istrčalog Malenice za rapsodiju na Rujevici, kakav dan za riječko dijete koji je s potpunim pravom dočekao ovacije cijelog stadiona kada ga je u 82. zamijenio Banda