Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Osijek je na najbolji mogući način otvorio dvoboj protiv Square jer su već u petoj minuti poveli pogotkom Damjanovića. Gosti su do izjednačenja došli u 15. minuti kada je sjajnu solo-akciju u pogodak pretvorio Guilherme. Na predah se otišlo rezultatom 1:1, a, vjerovali ili ne, Dubrovčani nisu iskoristili čak tri deseterca! Osijek je odlično otvorio i drugo poluvrijeme i do novog vodstva došao pogotkom Pandurevića u 23. minuti. Domaćini su udvostručili prednost pogotkom Grbešića u 30. minuti, a četiri minute kasnije za velikih +3 je zabio Šalaj. Minutu kasnije je za goste zabio Đuraš, a onda se ušlo u ludu završnicu. Prvo je dvije ipo minute prije kraja za goste zabio Guilherme, a minutu kasnije za izjednačenje i konačnih 4:4 Kuraja. Pola minute prije kraja dogodila se i situacija koja će, vjerujemo, izazvati dosta rasprava, a riječ je o poništenom pogotku Pandurevića. Opširnije o svemu u nastavku… – prenosi Crofutsal.com.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

OSIJEK: Franko Jamičić, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Filip Petrušić, Marin Sesar, Vanja Blagojević, Nebojša Popović, Matias Mijić, Domagoj Damjanović, Ante Grbešić, Jakov Jurišić, Dražen Čavar, Gustavo Dos Santos Canuto, Vinicius Rodrigues De Araujo, trener: Saša Voldin

SQUARE: Zoran Primić, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Maro Đuraš, Haron Džanković, Antonio Noković, Djaelson Cavalcante Alves Filho, Arttu Valtteri Lintula Lassi, Lujo Jurišić, Guilherme Dos Santos, trener: Marin Jukić

STRIJELCI: 1:0 Damjanović (5′), 1:1 Guilherme (15′), 2:1 Pandurević (23′), 3:1 Grbešić (30′), 4:1 Šalaj (34′), 4:2 Đuraš (35′), 4:3 Guilherme (38′), 4:4 Kuraja (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek 13 (8+5); Square 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI:
Petrušić (10′), Čavar (36′), Sesar (36′) – OSIJEK
Guilherme (12′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Guilherme Dos Santos (SQUARE)

KOMENTAR UTAKMICE:

Uvodne dvije minute donijele su nam klasično odmjeravanje snaga. Početkom treće minute vidjeli smo par lijepih poteza Kuraje koji je lijepo izašao pred golmana, no Jamičić je na vrijeme zatvorio svoj kut i obranio udarac. Uzvratili su brzo domaćini lijepom timskom akcijom koja je završila slabašnim udarcem koji je bio lak plijen za Primića. Sredinom iduće minute Duvančić je izašao sam pred golmana, no udarac mu je završio kraj gola. Sredina pete minute donijela nam je i prvi pogodak na susretu. Pandurević je izveo korner, a lijepo iz voleja pogodio Damjanović. U narednim minutama gledali smo dosta izjednačenu utakmicu s jako malo prilika. Što je više vrijeme odmicalo u prvom poluvremenu to su domaćini bili konkretniji, no i grublji te su već u 12. minuti susreta napravili peti prekršaj. Dubrovčani su sredinom te iste minute propustili iskoristiti odličnu priliku za izjednačenje. Dva puta je zaredom pucao Đuraš, no Jamičić je upisao dvije sjajne obrane. Nije prošlo ni pola minute od toga, a Đuraš je dobio priliku revanširati se iz deseterca nakon što su domaćini napravili šesti prekršaj, no udarac je otišao pokraj gola. Dvije minute kasnije vidjeli smo i zanimljivu situaciju pred golom Dubrovčana. Osječani su izašli pred protivnički gol, pucali, a lopta se odbila nazad do ruke Sesara, no suci se nisu oglasili. Sjajni Jamičić je i u narednoj minuti upisao nekoliko odličnih obrana i držao svoju momčad u vodstvu jer su Dubrovčani podizali razinu svoje igre tijekom druge polovice prvog poluvremena. Gosti su konačno do pogotka došli u 15. minuti nakon sjajne solo-akcije Guilhermea koji je “izvrtio” protivničku obrani i na kraju poentirao za 1:1. Domaćini su u narednim minutama opasno živjeli, a četiri minute prije odlaska na predah gol Osijeka je morao spašavati i Pandurević izbivši loptu koja je bila na putu u gol. Minutu kasnije domaćini su napravili i sedmi prekršaj, a deseterac je ovaj put izveo Kuraja, no ni njega gosti nisu iskoristili, jer je Jamičić upisao novu obranu. Nastavila se dosta grupa utakmica te smo 54 sekunde prije kraja poluvremena vidjeli i osmi prekršaj Osijeka, ukupno 13 u poluvremenu. Treći izvođač deseterca za goste je bio Guilherme koji je kao i Đuraš pucao kraj gola. Nevjerojatno! Do kraja poluvremena se više ništa nije dogodilo te se na predah otišlo rezultatom 1:1.

U uvodne dvije minute drugog poluvremena ista situacija kao i u prvom, bez pravih prilika, a onda početkom 23. minute bomba Pandurevića na asistenciju Petrušića za novo vodstvo Osijeka! Ubrzo su Gospari mogli i do izjednačenja, no Cvjetković je pogodio gredu. U naredne nešto više od tri minute igre nekoliko odličnih prilika su nanizali gosti, no večeras je na golu domaćini vrlo raspoložen Jamičić. U narednim minutama su i dalje pritiskali igrači Squarea, no odlično se branio Osijek i početkom 30. minute došao do novog pogotka. Pucao je Sesar, obranio Primić, a na odbijenac odlično reagirao Grbešić i zabio za 3:1. Zaigrali su odmah gosti s Kurajom kao igračem-golmanom. Pritiskali su gosti s dodatnim igračem više, no kako je ovo njegova večer iz minute u minutu je pokazivao fantastični Jamičić. Kad već goste nije išlo, domaćine je išlo te su u 34. minuti došli do četvrtog pogotka. Na jedan odbijenac od golmana i stative je naišao Šalaj i zabio za 4:1. Igra s dodatnim igračem u polju konačno se isplatila pet minuta prije kraja kada je Cvjetković dodao do Đuraša, a Damjanović dira loptu i mijenja smjer lopti koja vara Jamičića i ulazi u gol. Zaigrali su potom domaćini s golmanom-igračem, ali to je kratko trajalo. Pritisak Gospara se isplatio dvije ipo minute prije kraja kada je Guilherme iskoristio grešku dotad sjajnog Jamičića i zabio za smanjenje zaostatka. Minutu kasnije igrač više u polju se ponovno isplatio kada je Cvjetković uposlio Kuraju koji od gredu zabija za izjednačenje. Nakon nove minute novi pogodak domaćina kada je Vinicius uposlio Pandurevića koji prelazi Primića i zabija za 5:4, no nakon duže konzultacije pogodak ipak nije priznat zbog navodnog igranja rukom Pandurevića, no na prvi pogled dojam je kako nije bila ruka te bi trebalo tu situaciju pregledati u snimku. U posljednjih deset sekundi igre zaigrali su gosti s Duvančićem kao golmanom-igračem, no rezultat se nije promijenio te su Osijek i Square podijelili bodove.