U Belišću održan dječji koncert „Pjesma svima treba”

U Centru za kulturu Sigmund Romberg u Belišću u srijedu, 6. svibnja 2026. godine, održan je dječji koncert „Pjesma svima treba”.
Riječ je o već tradicionalnom dječjem koncertu koji nosi ime po pjesmi Antuna Tonike Bučanca, a ove je godine održan peti put. Za ovogodišnji koncert okupljen je poseban dječji zbor Bellissimo, kao i solisti koji su izvodili prigodne dječje pjesme.
U zboru je ove godine sudjelovalo 28 djece, koja su se danima pripremala i vježbala kako bi svoj nastup izvela što bolje. Dvoranom Centra za kulturu odzvanjali su veseli dječji glasovi, a nastup su iz publike pratili ponosni roditelji, braća i sestre, bake i djedovi te brojni posjetitelji.
Dirigentica koncerta bila je Ana Šikić, dok je za glazbenu pratnju zbora bio zadužen Zabavni orkestar Amaterskog kazališta Belišće pod vodstvom Zvonimira Ivekovića.
Kao solistice nastupile su Leona Budimir, Luna Apari, Marta Šikić, Kalista Mihačić, Lumi Mihačić, Ana Čehajić, Paula Balentić, Katja Budimir, Nika Kapular, Petra Kozma, Marta Berečić, Klara Abramović i Tara Dubrović.
Program je vodila članica Amaterskog kazališta Belišće Gabriela Talić. Koncert je održan u sklopu obilježavanja Dana grada Belišća, a nazočila mu je i gradonačelnica Ivana Jerbić.
Dječji koncert „Pjesma svima treba” još je jednom pokazao koliko glazba i zajednički rad djece, voditelja, obitelji i organizatora mogu stvoriti toplu i veselu atmosferu, a ujedno obogatiti program obilježavanja Dana grada.