Mibémol kvartet saksofona oduševio publiku u Palači Gutmann

Stjepan Tomić | 29.05.26 10:53
Mibémol kvartet saksofona oduševio publiku u Palači Gutmann
Foto: Grad Belišće

U sklopu 2. Koncertnog ciklusa za mlade glazbenike „Maestoso Gutmann”, u ponedjeljak, 25. svibnja, u Palači Gutmann u Belišću održan je četvrti koncert ovogodišnjeg programa.

Pred publikom je nastupio Mibémol kvartet saksofona, koji čine mladi glazbenici i studenti Ljubljanske akademije. U sastavu kvarteta nastupili su Tomislav Slačanac na tenor saksofonu, Jan Tominić na sopran saksofonu, Meta Neža Stražiščar na alt saksofonu i Maksim Gal na bariton saksofonu.

Publika je imala priliku uživati u programu koji je obuhvatio djela različitih stilskih razdoblja i karaktera. Time je kvartet pokazao širok raspon interpretacijskih mogućnosti, ali i glazbenu zrelost mladih umjetnika.

Njihova međusobna usklađenost, tehnička sigurnost i muzikalnost ostavili su snažan dojam na okupljene, koji su izvedbe nagradili dugotrajnim pljeskom.

Koncertni ciklus „Maestoso Gutmann” još je jednom potvrdio važnu ulogu u promicanju mladih i perspektivnih glazbenika te u obogaćivanju kulturnog života Belišća. Ovakvi koncerti pružaju prostor mladim umjetnicima koji svojim talentom, radom i predanošću uspješno osvajaju publiku i doprinose razvoju glazbene scene.

Poseban ambijent Palače Gutmann dodatno je pridonio dojmu večeri, spajajući mlade izvođače, kvalitetan glazbeni program i publiku koja prepoznaje vrijednost ovakvih kulturnih događanja.