Mandarić: “Građani će birati između rada i poštenja ili povratka na staro”

031portal.hr | 18.08.25 07:53
Mandarić: “Građani će birati između rada i poštenja ili povratka na staro”
Foto: Grad Đakovo

Nakon tri neuspješna pokušaja konstituiranja Gradskog vijeća, Đakovo ide na nove izbore. Budući da nije izabrano predsjedništvo, Vlada RH u roku od tri mjeseca raspisat će nove izbore, potvrdio je gradonačelnik Marin Mandarić na konferenciji za medije.

Mandarić je izrazio žaljenje što nije bilo dovoljno političke volje i povjerenja da se postigne dogovor, kritizirajući potez koalicije Zorana Vinkovića čiji su vijećnici napustili sjednicu i odbili dati prisegu. “Očekivao sam političku odgovornost i rad za građane, no prevladala je želja za novim izborima”, rekao je gradonačelnik. Dodao je da je do samog početka sjednice pokušavao formirati većinu, a u razgovore se uključio i Ivan Anušić, predsjednik županijskog HDZ-a. Međutim, kako tvrdi Mandarić, nezavisni vijećnik Ivan Mihalj povukao se vjerujući da će na novim izborima bolje proći.

Upozorio je i na posljedice – neimenovana povjerenstva, mogući gubitak projekata vrijednih više od 1,2 milijuna eura te izostanak naknada za elementarne nepogode i potpore gospodarstvu. “Olako se prešlo preko činjenice da građani mogu ostati bez važnih sredstava”, poručio je.

Gradonačelnik je pokazao i fotografiju iz kampanje na kojoj su zajedno Mihalj, Glavaš i Vinković, ustvrdivši da je jasno “tko s kim igra”. Podsjetio je da je dosad pobijedio sve glavne protukandidate te poručio da je spreman i četvrti put tražiti povjerenje birača. “Građani će birati između poštenja, rada i iskrenosti, ili povratka onih koji žele upravljati proračunom u svoju korist. To neću dopustiti”, naglasio je.

Zaključio je kako je proračun izglasan i grad funkcionira, ali da bez Vijeća nisu mogući ključni iskoraci. “Građani nisu zaslužili povratak na staro. Uvjeren sam da će prepoznati tko radi za Đakovo, a tko ima skrivene i opasne namjere”, poručio je Mandarić.