Jakupovićevi golovi za novu pobjedu NK Osijek

Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

S dva lijepa pogotka Arnela Jakupovića, od kojih je onaj prvi iz slobodnog udarca s 30-ak metara, vjerojatno do sada bio i najljepši na Opus Areni, NK Osijek je svladao Varaždin u okviru 8. kola državnog prvenstva. Rezultat je bio 2:1, a Varaždinci su do svog gola došli u 89. minuti i više od toga nisu uspjeli napraviti. Do dolaska u Slavoniju samo na jednoj utakmici nisu sačuvali svoju mrežu netaknutom, no njihov pričuvni vratar Silić, koji je ovaj puta mijenjao standardnog Zeleniku, nije mogao nastaviti takvu praksu. Ukupno gledajući, Osječani su bili bolji, što se posebno odnosi na prvi dio susreta, izuzev početnih desetak minuta. U nastavku je tempo bio nešto sporiji pa je izostao veći broj prigoda – prenosi SportOsijek.

Osvojili smo bodove i to nam je bilo primarno. Mislim da smo ih po svemu zaslužili, a bez obzira na njihovu dosadašnju obrambenu statistiku, zabili smo dva gola i nastavili našu seriju. Što se mene tiče, imao sam u prošlim utakmicama dosta prilika, protiv Lokomotive sam ostao bez gola, ali sam nastojao što bolje raditi za momčad. Sada mi se to vratilo i sretan sam zbog golova. Onaj prvi je baš bio dobar jer sam pucao iz velike udaljenosti, no pohvalio bih i akciju mojih suigrača za drugi pogodak. Idemo sada i u Pulu nastaviti u ovom ritmu, rekao je Jakupović.

Uz njega se osječkoj publici svidio i nastup omalenog portugalskog veznjaka Dantasa koji je donio dosta dobrih stvari u sredini terena dok je talijanski rutiner Tuia bio neprelazan u obrani dok se nije ozlijedio u završnici dvoboja. Zbog ozljede je teren ranije morao napustiti i mladi Matković, a Bijelo-plavi se nadaju da će obojica biti spremni za gostovanje kod Istre 1961 koje je na rasporedu već u petak, 4. listopada.