Izgrađen Centar za starije koji su Našičani čekali desetljećima

Stjepan Tomić | 02.06.26 15:07
Izgrađen Centar za starije koji su Našičani čekali desetljećima
Foto: OBŽ

Novoizgrađeni Centar za starije osobe u Našicama obišli su 2. lipnja 2026. godine županica Nataša Tramišak, predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić, ministrica zdravstva Irena Hrstić, ministar rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike Alen Ružić, gradonačelnik Našica Krešimir Kašuba, saborski zastupnici i drugi gosti.

Županica Tramišak istaknula je kako je riječ o važnom i velikom projektu za Našice i Osječko-baranjsku županiju. Naglasila je kako je skrb o najranjivijim skupinama, posebno starijim osobama, ogledalo društva, dodajući da je dugogodišnji san bio upravo izgradnja ovakvog prostora u Našicama.

Predsjednik Vlade Andrej Plenković rekao je kako je uporabna dozvola za Centar izdana 27. svibnja, zbog čega je obilazak na Dan Osječko-baranjske županije bio posebno simboličan. Istaknuo je kako Našice i okolica dosad nisu imale adekvatan dom za starije osobe, iako se o takvom projektu govorilo desetljećima.

Gradonačelnik Krešimir Kašuba poručio je kako je riječ o povijesnom trenutku za Našice. Naglasio je da je Centar vrijedan 12 milijuna eura te da predstavlja moderno zdanje koje su Našice i Našičani zaslužili.

V. d. ravnateljica Centra Anita Pucko Prošić istaknula je kako dom ima 57 soba za 127 korisnika. Od toga je 112 ležajeva namijenjeno korisnicima trećeg stupnja usluge, dok je 15 ležajeva predviđeno za korisnike četvrtog stupnja usluge, odnosno osobe oboljele od Alzheimerove bolesti.

Centar će nuditi i izvaninstitucionalne usluge, među kojima su poludnevni i privremeni boravak za starije osobe. Time Našice dobivaju dugoočekivani sadržaj koji će značajno unaprijediti skrb za starije i nemoćne osobe te pružiti podršku njihovim obiteljima.