Gradonačelnik Našica čestitao Međunarodni dan medicinskim sestrama i tehničarima

Stjepan Tomić | 12.05.26 15:44
Gradonačelnik Našica čestitao Međunarodni dan medicinskim sestrama i tehničarima
Foto: Grad Našice

Povodom Međunarodnog dana medicinskih sestara i medicinskih tehničara, koji se obilježava 12. svibnja, gradonačelnik Našica Krešimir Kašuba uputio je čestitku svim medicinskim sestrama i tehničarima u Republici Hrvatskoj, a posebno onima koji rade u Općoj županijskoj bolnici Našice.

U čestitki je istaknuo važnost njihova svakodnevnog rada, požrtvovnosti i stručnosti. Naglasio je kako se ovoga dana odaje priznanje tihoj i često nevidljivoj snazi koju medicinske sestre i medicinski tehničari ulažu u svaki radni dan.

Gradonačelnik je poručio kako sestrinstvo nije samo medicina, nego i umjetnost suosjećanja u trenucima kada je ljudima najteže. Istaknuo je da empatija medicinskih sestara i tehničara liječi ondje gdje lijekovi nemaju utjecaja, dok topla riječ često vrijedi više od bilo koje terapije.

Posebno je naglasio ponos na njihovu požrtvovnost, humanost i stručnost, uz želju da i dalje nastave u istom smjeru, pružajući pacijentima podršku, sigurnost i brigu.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana medicinskih sestara i medicinskih tehničara, zgrada Gradske uprave Grada Našica večeras će biti prigodno osvijetljena.

Ovim obilježavanjem Grad Našice pridružuje se izražavanju zahvalnosti zdravstvenim djelatnicima koji imaju iznimno važnu ulogu u zdravstvenom sustavu i svakodnevnom životu pacijenata.