Gotovo milijun eura uloženo u osječki azil, nastavlja se razvoj skloništa

Osječki gradonačelnik Ivan Radić posjetio je na lijevoj obali Drave manifestaciju „Povratak otpisanih”, tradicionalni praznik udomljavanja koji organizira Azil za pse Udruge Pobjede. Tom je prigodom istaknuo kako je Grad Osijek ponosan na rezultate osječkog azila te nastavlja ulagati u skrb o napuštenim životinjama.
Radić je naglasio kako Grad Osijek i Udruga Pobjede imaju izvrsnu suradnju, a od 2021. godine u osječki azil uloženo je gotovo milijun eura. Trenutačno je na snazi dvogodišnji ugovor vrijedan 275.000 eura, kojim se financiraju čipiranje, hranjenje, liječenje i udomljavanje pasa.
Uz to, u ovogodišnjem gradskom proračunu osigurano je dodatnih 170.000 eura za proširenje azila, čime se nastavlja razvoj skloništa i podizanje standarda skrbi za napuštene životinje.
Gradonačelnik je posebno istaknuo kako Grad snažno podržava kampanju „Povratak otpisanih”, koja iz godine u godinu promovira udomljavanje i odgovorno vlasništvo. Ohrabrujućim je ocijenio podatak da je prošle godine udomljeno 370 pasa, uz nadu da će se taj broj kroz ovakve kampanje dodatno povećavati.
Naglasio je i kako je osječki azil prepoznat po visokim standardima skrbi, među kojima je i podno grijanje, ali i po volonterima Udruge Pobjede koji svojim radom Osijek čine prepoznatljivim u cijeloj Hrvatskoj.
Manifestaciju su obilježili brojni sadržaji za građane i njihove ljubimce, uključujući tombolu, radionice, glazbeni program i humanitarne aktivnosti. Organizatori ističu kako je cilj događaja promicanje udomljavanja, volonterstva i odgovornog vlasništva, uz viziju društva u kojem azili više neće biti potrebni.