Donji grad obilježio svoj dan i crkveni god Preslavnog Imena Marijina

Proteklog vikenda, od 12. do 14. rujna, gradska četvrt Donji grad obilježila je svoj dan i crkveni god Preslavnog Imena Marijina. Trodnevni program okupio je brojne građane, udruge i predstavnike Grada Osijeka, a proslava je započela polaganjem vijenca na Donjogradskom groblju. Nastavila se bogatim kulturno-sportskim aktivnostima te svečanom sjednicom Vijeća gradske četvrti na Trgu bana Josipa Jelačića.
Proslavi je nazočio zamjenik gradonačelnika Dragan Vulin, koji je istaknuo da Donji grad ima sve karakteristike samostalnog grada, bogatu povijest, ali i obećavajuću budućnost.
Predsjednik Gradskog vijeća Tihomir Florijančić naglasio je povijesnu važnost Donjeg grada i zahvalio svim udrugama, volonterima i građanima koji svojim angažmanom obogaćuju društveni život četvrti.
“Donji grad nije samo gradska četvrt, već živa povijest i identitet Osijeka. Ova proslava podsjetnik je na važnost čuvanja naše baštine i zajedničkog ulaganja u budućnost Donjeg grada i cijelog Osijeka.” – rekao je Florijančić.
Vulin je također podsjetio na velike projekte koji se trenutno provode u Donjem gradu. Među njima su povijesni spoj promenade, izgradnja kružnog toka na istočnom ulazu u grad, izgradnja biciklističke staze te osvjetljenje parka kraljice Katarine Kosače. Posebno je istaknuo planiranu izgradnju prve javne nadzemne garaže na Vijencu Murse, koja će znatno olakšati problem parkiranja u ovoj osječkoj četvrti.