Dan državnosti obilježen odavanjem počasti stradalima u Domovinskom ratu

Stjepan Tomić | 29.05.26 16:02
Dan državnosti obilježen odavanjem počasti stradalima u Domovinskom ratu
Foto: OBŽ

U povodu Dana državnosti Republike Hrvatske, članovi izaslanstva Osječko-baranjske županije, predvođeni županicom Natašom Tramišak, danas, 29. svibnja 2026. godine, položili su vijenac i upalili svijeće ispred križa na platou Kapelice Kraljice mira u Osijeku.

Počast svim stradalima u Domovinskom ratu odali su i članovi izaslanstava Grada Osijeka, predvođeni zamjenikom gradonačelnika Draganom Vulinom, Policijske uprave osječko-baranjske, Hrvatske vojske te Koordinacije udruga branitelja i stradalnika Domovinskog rata Osječko-baranjske županije.

Dan državnosti Osijek

OBŽ

Županica Nataša Tramišak istaknula je kako se Dan državnosti obilježava s ponosom i zahvalnošću prema svima koji su svojom žrtvom stvarali neovisnu i slobodnu Hrvatsku. Posebno je naglasila ulogu hrvatskih branitelja, ali i svih generacija koje su se kroz povijest borile za hrvatsku državu.

Poručila je kako je današnja odgovornost nastaviti razvijati Hrvatsku kao slobodnu, neovisnu i suverenu državu, članicu NATO saveza, u kojoj će nove generacije imati priliku ostati, graditi svoju budućnost i u koju će se oni koji su otišli moći vratiti.

Dan državnosti Osijek

OBŽ

Zamjenik gradonačelnika Osijeka Dragan Vulin naglasio je kako se ne smiju zaboraviti ljudi koji su svoje živote utkali u slobodu i neovisnost Hrvatske. Dodao je kako im današnje generacije duguju izgradnju grada i domovine što sličnije onoj kakvu su oni sanjali.

Obilježavanje Dana državnosti bilo je prilika za dostojanstveno prisjećanje na žrtvu hrvatskih branitelja i svih stradalih u Domovinskom ratu, ali i za podsjećanje na važnost očuvanja vrijednosti na kojima je nastala moderna hrvatska država.