Centar za starije osobe u Našicama u završnoj fazi, očekuje se uporabna dozvola

Stjepan Tomić | 12.05.26 15:48
Centar za starije osobe u Našicama u završnoj fazi, očekuje se uporabna dozvola
Foto: Grad Našice

Centar za starije osobe u Našicama nalazi se u završnoj fazi izgradnje, a radove su obišli županica Nataša Tramišak i gradonačelnik Našica Krešimir Kašuba sa suradnicima.

Riječ je o jednom od najznačajnijih socijalnih projekata na području Grada Našica, čiji je cilj podići kvalitetu života starijih sugrađana i pružiti dodatnu podršku njihovim obiteljima.

Centar za starije i nemoćne predstavlja najveće kapitalno ulaganje u Našicama, vrijedno 12 milijuna eura. Objekt će imati kapacitet od 127 kreveta, odnosno smještajnih jedinica za korisnike treće i četvrte kategorije, što uključuje polupokretne i nepokretne osobe.

Posebno je istaknuto kako će centar nuditi i poludnevni i cjelodnevni boravak, što se navodi kao novitet na nacionalnoj razini. Uz to, jedan od oblika usluge bit će i pomoć u kući, koncept sličan projektu Zaželi.

Gradonačelnik Kašuba istaknuo je kako se radovi privode kraju te da je prije nekoliko dana obavljen tehnički pregled. Uporabna dozvola očekuje se u sljedeća dva do tri tjedna, dok je krajnji rok za završetak projekta 30. lipnja. Nakon toga slijedi proces opremanja te ishođenje potrebnih licencija i dozvola za rad.

Kašuba je naglasio kako Našice ovakvu instituciju čekaju 50 godina, istaknuvši zahvalnost bivšem županu Ivanu Anušiću, aktualnoj županici Nataši Tramišak te nacionalnoj razini i europskim sredstvima koja su omogućila realizaciju projekta.

Županica Tramišak čestitala je gradonačelniku i građanima Našica na završetku velike i važne investicije, istaknuvši kako je briga o starijim osobama, osobama s demencijom, Alzheimerovom bolešću i drugim poteškoćama iznimno važan dio kvalitete života u zajednici.