Broj obrta u OBŽ porastao za više od 12 posto, potpisan novi sporazum s Obrtničkom komorom

Stjepan Tomić | 14.05.26 14:51
Broj obrta u OBŽ porastao za više od 12 posto, potpisan novi sporazum s Obrtničkom komorom
Foto: OBŽ

Osječko-baranjska županija i Obrtnička komora Osječko-baranjske županije nastavljaju poslovnu suradnju usmjerenu na jačanje obrtništva, poduzetništva i gospodarskog razvoja.

Drugi Sporazum o poslovnoj suradnji potpisali su županica Nataša Tramišak i predsjednik Obrtničke komore Osječko-baranjske županije Stjepan Birović. Sporazum je potpisan u prostorijama Županije, a predstavlja nastavak suradnje i dodatnu podršku obrtnicima s područja županije.

Županica Tramišak istaknula je kako se dobra suradnja Županije i Obrtničke komore nastavlja s ciljem stvaranja kvalitetne poduzetničke klime. Naglasila je kako se pozitivan trend posebno vidi u rastu broja obrta. Na području Osječko-baranjske županije trenutačno je registrirano 8.012 obrta, što je za više od 12 posto više u odnosu na proteklu godinu.

Prema riječima županice, važna je podrška Osječko-baranjske županije i Vlade Republike Hrvatske, ali i činjenica da je obrtništvo stabilno te da se u ovom području dogodila pozitivna promjena.

Sporazumom se, među ostalim, podržavaju nastupi obrtnika na domaćim i međunarodnim sajmovima, gdje obrtnici predstavljaju svoj rad, proizvode i usluge, ali i promoviraju županiju.

Predsjednik Komore Stjepan Birović zahvalio je Županiji na suradnji i potpori, istaknuvši kako Komora dva puta godišnje organizira odlaske obrtnika na sajmove. Dodao je kako se najviše obrta otvara u građevinskom sektoru, jer se ljudi vraćaju kada vide da i na ovom području ima posla i mogućnosti za dobru zaradu.